Середа, 17.04.2024, 00:32
ШАРАДА      ШАРАДА

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Січень [1] Лютий [0] Березень [0]
Квітень [1] Травень [0] Червень [0]
Липень [0] Серпень [0] Вересень [0]
Жовтень [0] Листопад [0] Грудень [1]
Наше опитування
Що ви шукаєте на сайті?
Всього відповідей: 14
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші відвідувачі
Besucherzahler Marry a Russian Woman
счетчик посещений
Новини
 Каталог навчальних матеріалів
Головна » Статті » Календар » Грудень

Джон фон Нейман
Джон фон Нейман (англ. John von Neumann), Нейман Янош Лайош (угор.Neumann János Lajos), Йоганн фон Нейман (нім. Johann von Neumann) (28 грудня 1903 — 8 лютого 1957) — американський математик угорського походження, що зробив значний вклад у квантову фізикуфункціональний аналізтеорію множинінформатикуекономічні науки та в інші численні розділи знання. Він став засновником теорії ігор разом із Оскаром Морґенштерном у 1944 році. Розробив архітектуру (так звану «архітектуру фон Неймана»), яка  використовується в усіх сучасних комп'ютерах.

Внесок Нейман у розвиток багатьох галузей математики є значним. Перші його роботи, написані під впливом Д. Гільберта, присвячено основам математики. Коли К. Гедель довів нездійсненність запропонованої Гільбертом програми, Нейман залишив дослідження в цій галузі та взявся до функціонального аналізу і його застосування у квантовій механіці. Нейману належить чітке математичне формулювання принципів квантової механіки, зокрема, її ймовірнісна інтерпретація; його праця «Математичні основи квантової механіки» (Mathematische Grundlagen der Quantenmechanik, 1932[1]) вважається класичною. 1932 року Нейман довів еквівалентність хвильової та матричної механіки. Дослідження основ квантової механіки спонукало його до глибшого вивчення теорії операторів і створення теорії необмежених операторів.

Праці Неймана справили вплив на економічну науку. Учений став одним з творців теорії ігор — галузі математики, яка вивчає ситуації, пов'язані з ухваленням оптимальних рішень. Застосування теорії ігор до вирішення економічних задач виявилось не менш значним, ніж сама теорія. Результати цих досліджень було опубліковано в спільній з економістом О. Моргенштерном праці «Теорія ігор і економічна поведінка» (The Theory of Games and Economic Behavior, 1944).

Третьою галуззю наук, на яку мала вплив творчість фон Неймана, стала теорія обчислювальних машин і аксіоматична теорія автоматів. Справжнім пам'ятником його досягненням є власне комп'ютери, принципи дії яких було розроблено саме Нейманом (частково — спільно з Г. Голдстайном).





Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D1%84%D0%BE%D0%BD_%D0%9D%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BD
Категорія: Грудень | Додав: charade (29.12.2013)
Переглядів: 649 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Форма входу
Цікавинки
Корисні посилання
ХОІППО

Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України

Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти

Погода