День Чорнобильської трагедії (1986). Одна з найбільших техногенних катастроф людства сталася приблизно о 1 год. 23 хв. Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря під час вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
26 квітня 1986 року вибух 4-го реактора на Чорнобильській атомній електростанції сколихнув планету. Тільки на один крок Земля була від того, щоб катастрофа стала реально всесвітньою.
Потужність радіоактивного викиду дорівнювала 300 Хіросімам. І у ті перші хвилини українські пожежники, забувши, що вони лише смертні люди, тамували шалений вогонь довкола двох сотень тонн ядерного палива.
Інформація про радіацію прийшла наступного дня зі Швеції. А перше офіційне повідомлення в СРСР було зроблене на телебаченні лише 28 квітня під тиском обставин та міжнародної спільноти. Із 30-кілометрової зони було евакуйовано понад 70 населених пунктів.
Аварія на Чорнобильській АЕС увійшла в історію України як одна з найтяжчих трагедій XX століття, наслідки якої будуть позначатись на житті ще не одного покоління людей.
Укрінформ
|